Konkurs recytatorski „Czarodziejski Świat” w Przedszkolu

Jesień to piękna i wyjątkowa pora roku, w szczególności w przedszkolu. Dzieci poznają w tym czasie dary lasu, uczestniczą w wycieczkach przyrodniczych, obserwują zmieniającą się pogodę. W tym roku jesienią, nasze przedszkolaki miały też okazję wystąpić w konkursie recytatorskim pt. „Czarodziejski świat”, który odbył się 22 listopada w budynku Filii Przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie przy ulicy Polnej 1/4c.

Pani Jesień (nauczyciel Dorota Szejnoga) wraz z Misiem ( nauczycielem Wioletą Kotowicz – Herrerą) przywitali uczestników w jesiennej scenerii zabierając ich w magiczną podróż w świat poezji. Dzieci miały okazję wyjść na scenę i zaprezentować wiersze o tematyce lasu i jego mieszkańców. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, a także pomoc w przezwyciężeniu strachu związanego z występami przed publicznością na scenie. W konkursie udział wzięło 16 przedszkolaków, po jednym przedstawicielu z każdej grupy. Wszystkie dzieci świetnie  poradziły sobie z pamięciowym opanowaniem wierszy.

Po recytacji uczestnicy wzięli udział w zabawach ruchowych prowadzonych przez nauczycielki, panie: Monikę Szkiłądź i Agnieszkę Antonowicz. Jury w składzie: Anna Łukaszewicz - Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Haliny Krukowskiej w Wasilkowie, Joanna Broniszewska – Hyży – Dyrektor Przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie, Bożena Stasiełuk – Wicedyrektor Przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie, miało trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców. Decyzją komisji nagrodę otrzymali: Aleksandra Kamińska - 3 lata z wierszem „Las”, Magdalena Malczewska – 3 lata z wierszem „Kolczasty jeż”, Agata Czeczuk – 3 lata z wierszem „Jesienny wiatr”, Weronika Miluska - 4 lata z wierszem „Kolczasty jeż”, Laura Stepaniuk – 4 lata z wierszem „Wiewiórka”, Zuzanna Rudak – 5 lat z wierszem „W lesie”, Tymon Sieńko – 5 lat z wierszem „Borsuk”. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie. Po wręczeniu nagród uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na poczęstunek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

mgr Dorota Szejnoga